Wyjątkowe właściwości olejku łopianowego

Wyjątkowe właściwości olejku łopianowego
Wyjątkowe właściwości olejku łopianowego

Łopian jest to roślina należąca do rodziny astrowatych, od bardzo dawna ceniona w medycynie naturalnej. Szczególnie korzeń łopianu jest niezwykle pożądany w kosmetyce i lecznictwie. Roślina ta występuje w wielu krajach Europy, w Chinach, a także w Japonii.

Łopian - jakie ma właściwości lecznicze?

Łopian charakteryzuje się bardzo pozytywnymi właściwościami leczniczymi i są wykorzystywane w medycynie naturalnej – robi się to od wielu lat. Łopian przede wszystkim działa moczopędnie, wspomaga proces detoksykacji i usuwa szkodliwe substancje z organizmu. Roślina ta jest zalecana przy leczeniu wszelkich dolegliwości związanych z procesem trawienia. Zwiększa wydzielanie soku żołądkowego oraz wspomaga wydzielanie enzymów trawiennych w trzustce. Dzięki temu ułatwia przyswajanie pokarmów przez organizm. Łopian jest także zbawienny dla osób, które chcą w szybki sposób pozbyć się toksyn z organizmu, dlatego, że wzmaga potliwość. Wywar z łopianu pomaga zwalczyć bóle reumatyczne oraz bóle związane ze zwichnięciami, złamaniami lub stanami zapalnymi, łagodzi oraz uśmierza ból. Łopian ma również działanie przeciwcukrzycowe, obniża poziom cukru we krwi, dzięki zawartości insuliny. Łopian można spożywać w formie soku lub wywaru. Istnieje możliwość stworzenia napoju samodzielnie w domu. Nie należy jednak przekraczać dziennej zalecanej dawki, ponieważ mogą wystąpić niechciane skutki uboczne. Łopian można stosować nie tylko w formie olejku, ale również jako suplement diety, serum na porost włosów, w formie balsamu, szamponu, kremu lub stosować jako maseczkę na twarz.

Jakie właściwości ma olejek łopianowy?

Olejek z łopianu uzyskuje się łącząc olej pochodzenia roślinnego i wyciągu z korzenia tej rośliny. Jest on bogaty w wiele składników aktywnych, które charakteryzują się bardzo dobrym wpływem na organizm ludzki, jak i oczywiście w cenne witaminy. Podstawą jest tutaj witamina C, która odpowiada między innymi za niwelowanie świądu skóry głowy, poprawę wyglądu skóry, czy odżywienie jej od środka. Zawarta w oleju siarka opóźnia proces starzenia się skóry, przyspiesza regenerację naskórka oraz pomaga przy problemach trądzikowych. Łopian ma również bardzo pozytywny wpływ na włosy. Wzmacnia cebulki i stymuluje porost włosów, działa przeciwzapalnie, łagodzi wszelkiego rodzaju podrażnienia i swędzenia skóry. Niweluje łupież, odżywia i nawilża skórę głowy oraz włosy. Olejek łopianowy sprawdzi się także w pielęgnacji całego ciała, a nawet paznokci, brwi i rzęs. Preparat wzmacnia paznokcie, niweluje rozdwajanie i łamanie oraz pielęgnuje suche skórki wokół paznokci. Olejek łopianowy ma niezwykłą moc. Jest kosmetykiem uniwersalnym, który powinien znajdować się w każdym domu. Ma tak wiele cennych właściwości, że pomaga w leczeniu prawie każdych problemów skórnych. Oprócz tego odtruwa i oczyszcza organizm. Stosując olejek łopianowy regularnie, można radykalnie poprawić wygląd skóry, włosów i paznokci. Włosy będą mocne, lśniące i dodatkowo odporne na negatywny wpływ czynników zewnętrznych.